Dekofilm Polska Sp. z o.o.             ul. Węgrzyna 1, 05-250 Emilianów

Uwaga: koronawirus (COVID-19). Zniesiono stan epidemii. Obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. DEKOFILM POLSKA Sp. z o.o. monitoruje na bieżąco i wdraża wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami kompetentnych władz państwowych             

Aktualności

Ekologiczna biodegradowalna folia termokurczliwa DECOLINE

Ekologiczna biodegradowalna folia termokurczliwa DECOLINE DCL-BD produkowana na bazie poliolefin PP i PE oraz z zawartością ponad 20% unikatowego regranulatu poprodukcyjnego z wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych i z wykorzystaniem 7 substancji aktywnych (prebiotyki) powodujących kontrolowaną degradację folii polimerowej.

 

Proces biodegradacji folii rozpoczyna się po ok.15 miesiącach od daty produkcji. Okres biodegradacji w warunkach środowiska naturalnego w glebie: światło słoneczne, wilgoć i ciepło występujące w środowisku naturalnym 6 - 36 miesięcy. Łańcuchy polimerowe rozpadają się na coraz mniejsze, przechodząc w końcu w przyswajalne przez środowisko CO2, wodę i biomasę. To całkowita asymilacja substancji powstałych w wyniku fragmentacji i mineralizacji w materiał woskowy stanowiący źródło pożywienia dla żywych organizmów.

 

Folia przyjazna środowisku naturalnemu. Ulega degradacji nie przez okso. Folia nie pozostawia mikro-plastiku ani szkodliwych substancji na całym etapie procesu biodegradacji. Zaprojektowana przy użyciu zastrzeżonej innowacyjnej technologii nowej generacji, weryfikowana przez niezależne strony trzecie.

 

Idealna do pakowania produktów spożywczych i przemysłowych.

Wysoka odporność na przebicie, transparentna z perłową poświatą. Z powodzeniem pracuje na nowoczesnych maszynach automatycznych. Dostępna w formie półrękawa lub taśmy z możliwością mikroperforacji. COF 016.

 

Folię można poddać recyklingowi w taki sam sposób, jak konwencjonalne materiały poliolefinowe.


- pełna biodegradacja: fragmentacja i mineralizacja w wosk

- ponad 20% unikatowego regranulatu poprodukcyjnego PPR

- ekologiczna, przyjazna dla środowiska

- świetne właściwości mechaniczne folii

- dedykowana do wszystkich maszyn

- bez modyfikacji ustawień maszyn

 


 

Pobierz TDS

Powrót do listy